Neden Kayganlaştırıcı Jel Kullanılmalı?


Eğer tam sekse başlayacakken vajinanın kupkuru olduğunu fark edersen sakın endişelenme.

Yeteri kadar uyarılmadan seks yapmak, vajinanda ağrıya veya mantar enfeksiyonu kapmana neden olabilir. Eğer erkek arkadaşın acele ediyorsa, ona ön sevişmeyi biraz daha uzun tutmak istediğini söylemelisin. Britton, sekste önce kendini düşünmen gerektiğini belirtiyor:Erkek arkadaşın, eli, ağzı ya da bir seks oyuncağıyla seni uyarıp ilk orgazmına ulaşmanı sağladığında yeterince kayganlaşmış olacaksın. Bundan sonra sekse daha rahat devam edebilirsin.Stres, doğum kontrol hapları, teşhis edilmemiş mantar enfeksiyonları, emzirme ve bazı ilaçların kullanımı (antihistamin ve antidepresanlar) vajinal kuruluk sorunu yaratabilir. Ancak azıcık ön sevişme bile seni sırılsıklam etmeye yetiyorsa, yanına bir havlu al ya da erkek arkadaşından kayganlaştırıcı içermeyen bir prezervatif kullanmasını iste.

Kayganlaştırıcı çeşitleri
Indiana Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, ilişki sırasında kayganlaştırıcı kullanan kadınlar, kullanmayanlara göre daha fazla tatmin oluyormuş. Araştırmayı yürüten Doktor Debby Herbenick, ekstra kayganlık hissinin seksi daha zevkli hâle getirdiğini söylüyor. Eczane ve marketlerde, su, silikon, petrolyum ve yağ bazlı kayganlaştırıcılar görebilirsin. Birçok çift su bazlı olanları tercih ediyor. Çünkü bunların prezervatifle birlikte kullanımı güvenli, hemen durulanıyor (cinsel organında kalan bakteriler idrar yolları enfeksiyonuna sebep olabilir) ve çarşafları kirletmiyor. Eğer erkek arkadaşın prezervatif kullanıyorsa, petrolyum ya da yağ bazlı kayganlaştırıcılardan uzak durmalısın. Bunlar lateksi çabucak aşındırabilir. Mantar enfeksiyonuna karşı hassas olan kadınlar ise gliserin içermeyen bir ürün tercih etmeli. Gliserinin içindeki şeker mayalanmayı hızlandırır.

KAYNAK: womenshealth.com.tr


Eklenme tarihi: 25.04.2012

Degerli Müsterilerimiz, Bilgi Teknolojileri ve Iletisim Kurumu tarafindan uygulanan koruma tedbiri kapsaminda site içerigine ulasmak ve alisveris yapabilmek için 18 yasindan büyük oldugunuzu teyit etmeniz gerekmektedir.

Dogum Tarihinizi Giriniz

"18 yasindan büyük oldugumu ve bu bölümde sergilenen ürünlerin 18 yasindan küçükler tarafindan görüntülenmemesi için gereken özeni gösterecegimi beyan ederim."

GIRIS ÇIKIS

Erotik Magaza Kadiköy

0216 349 24 10 pbx 0533 253 21 10 Rasimpasa Mah. Rihtim Cad. No:32 K:5 Hacionbasilar Is Hani Kadiköy - Istanbul Çalisma Saatleri: Hafta içi: 09:00 - 20.30 Cumartesi: 09:00 - 20:30 Pazar: 13:00 - 18:00

Erotik Magaza Bakirköy

0212 660 00 77 pbx 0533 259 55 51 Cevizlik Mah.Istanbul Cad. No:2 K:4 Oktay Is Hani Bakirköy - Istanbul (Bakirköy Vodafone Bayii Üstü) Çalisma Saatleri: Hafta içi: 10:00 - 19:30 Cumartesi: 10:00 - 19:30 Pazar: 13:00 - 18:00